Otse põhisisu juurde

Loetud raamatud 2022: juuni

 43. Caroline Louise Walker "Peidus su silme all", kirjastus Helios 2019, 304lk. ⭐⭐

Algus oli paljulubav. Kui veerand raamatut oli loetud, sain aru, et see jääbki ainult lubavaks. Põnevust polnud, oli paar seebikahõngulist ja draamaküllast kohta, aga mitte põnevust. Ütleme nii, et kui inimene otsib raamatut, millega lihtsalt aega viita - siis palun. Aga mitte inimesele, kes põnevikust otsib põnevust ja pinget. 

44. Raisa Cacciatore "Agressiivsuse astmed", Menu Kirjastus 2015, 240lk. ⭐⭐⭐

Iseenesest vajalik lugemine nii erialaselt kui ka isiklikul tasemel, aga nii pagana kuiv. Ega ma otseselt ei oodanudki, et nüüd kuidagi oleks ülemäära huvitav seda teost tudeerida, aga nii kuiva faktirida nüüd ka ei arvanud tulevat. Ma leian, et ilmselt on võimalik seda teemat käsitleda ka huvitavamalt, kaasakiskuvamalt. 

45. Lars Kepler "Hüpnotisöör", kirjastus Pegasus 2020, 480lk. ⭐⭐⭐⭐⭐

Olin alguses skeptiline ja mis seal salata, ka pisut hirmul. Raamat tundus megamahukas ja kartsin, et ei jaksa seda läbi lugeda, sest võib ju juhtuda, et pole üldse minu masti teos. Aga tuli välja, et hoopis väga põnev ja kaasahaarav oli ning ma ei saanudki aru enne kui viimane leht keeratud sai. Põnev, palju suunamuutuseid ja pöördeid ning, mu isiklik lemmik: lõpp oli ilma lahtiste otsteta. Soovitan soojalt Joona Linna sarja lugeda. 

46. Maria Adolfsson "Eksisamm", kirjastus Ühinenud Ajakirjad 2019, 480lk. ⭐⭐⭐

Ei olnud otseselt halb lugemine, aga selline keskmine. Pigem uimane ja aeglaselt kulgev ühe kriminaalromaani kohta. Süžeeliin oli huvitav, seosed tegelaste vahel ka toredad, aga põnevust jäi puudu ja tegelikult oleks see raamat võinud olla poole lühem. Pingutada läbi pea 500 lehekülge ei olnud just kõige lihtsam ülesanne. 

47. Lars Kepler "Painajalik leping", kirjastus Pegasus 2012, 480lk ⭐⭐⭐⭐⭐

Samad sõnad, mis sarja esimese osa kohta. Paeluv, põnev, kaasakiskuv. Soovitan lugeda. 

48. Lars Kepler "Tuletunnistaja", kirjastus Pegasus 2017, 500lk. ⭐⭐⭐⭐⭐

Mulle need Kepleri Joona Linna sarja raamatud täitsa meeldivad. Hoogsad, tempokad ja põnevad. Äge, kui lõpplahendus jõuab päriselt ka kohale alles lõpus ja selles raamatus ma tõesti ei osanud isegi õrnalt ennustada, kes võiks süüdi olla.  

49. Lars kepler "Uneliivamees", kirjastus Pegasus 2017, 424lk. ⭐⭐⭐⭐⭐

Järjekordne tore raamat Joona Linna sarjas. Ei hakka rohkem üldse üle kordama seda, mida juba kolme eelneva sama sarja raamatu kohta olen kirja pannud. 

50. Lars Kepler "Stalker", kirjastus Pegasus 2017, 592lk. ⭐⭐⭐⭐⭐

Midagi uut ei ole lisada. Tegelikult ikka on. Tunnen, et pean ära märkima, et iga raamatuga on tekkinud vahepeal hirm edasi lugemise ees ja see juba peaks näitama, kui hästi on põnevik kirjutatud. 

01.07.2022
Sel kuul sain läbi kaheksa raamatut, mis tundub eriti äge tulemus eelkõige seetõttu, et suurem enamus olid tõesti 400+ lehekülge. Ise ka ei uskunud, et see võimalik on, aga kuna ma keskendun suure stressi korral tihti lugemisse, siis ehk ikkagi ei ole midagi imestada, sest juunikuu märksõnaks saab kindlasti tuua stressi. 

Igatahes, nagu jube öeldud, siis juuni skooriks jäi kaheksa raamatut, milledes oli 3500lehekülge. Poole aastaga olen nüüd läbi lugenud 50 raamatut ja keeranud 16 065lehekülge. 

Kohtumiseni juulikuu kokkuvõttes! 

Kommentaarid